Lofty Barciński Park Łódź

Artykuł / Inspiracje

W Mieście Czterech Kultur – Łodzi, znajduje się Barciński Park. Miejsce te jest wyjątkowe z racji swojego nowoczesnego oblicza połączonego z industrialnym klimatem, apartamenty, jakie możemy tam znaleźć to innowacyjne podejście do budownictwa. Zanim przejdziemy do samych zalet tego typu mieszkań warto nieco wspomnieć o okolicy. Z jednej strony mamy spokojne osiedle, z miłą atmosferą pozwalającą na całodobowy relaks. Z drugiej, wystarczy zrobić tylko parę kroków by rzucić się w wir tętniącego życiem miasta.
Inwestycja ta, powstała na terenie dziewiętnastowiecznej fabryki wyrobów wełnianych Salomona Barcińskiego. Cztery ogromne budynki w barwach czerwonego klinkieru idealnie współgrają z łódzką zabudową. Całość jest pod ścisłym monitoringiem oraz ochroną. Wszystko po to by zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.
Barciński Park posiada zarówno nowe mieszkania jak i odrestaurowane lofty. Osiedle to ciągle powstaje, więc ciężko stwierdzić, jak będzie wyglądała jego ostateczna wersja. Jak na razie mamy kilka budynków wykonanych z cegły silikatowej, z drewnianymi bądź aluminiowymi oknami oraz antywłamaniowymi drzwiami. Każde mieszkanie posiada balkon i miejsce w garażu podziemnym. Całość przyszłego kompleksu mieszkaniowego jest pod całodobową ochroną. W budynkach Starej i Nowej Przędzalni staną ekskluzywne apartamenty o dużym metrażu, umożliwiającym dowolną aranżację. Elementami, które nadają temu miejscu wyjątkowego charakteru są słupy, schody i elementy elewacji z dziewiętnastego wieku. Całość tworzy spójną architektoniczną pozycję. Bardzo ważne jest również otoczenie budynków. W okolicy znajdziemy zarówno stare jak i nowe drzewa, oraz enklawę zieleni miejskiej. Trawniki oświetlone są poprzez włoskie lampy. Chodnik natomiast wykonany jest z najlepszej jakości kostki brukowej. Całość charakteryzuje się niezwykłym stylem i klasą. Każdy, kto marzy o wyjątkowym miejscu zamieszkania, powinien mieć na uwadze Barciński Park.